معرفی دانشکده

 

دانشکدۀ علوم و فنون دریایی در سال ۱۳۶۹ با پیشنهاد و کوشش جناب آقای دکتر محمدرضا بنازاده ماهانی و حمایت جناب آقای دکتر نوریان ریاست وقت سازمان هواشناسی کشور و همکاری سازمان شیلات، در مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی واقع در اقدسیه تأسیس شد. اولین ورودی‌های این دانشکده در رشته‌های فیزیک دریا، هواشناسی، شیلات، بیولوژی دریا، شیمی دریا و آلودگی دریا در مقطع کارشناسی‌ ارشد مشغول به تحصیل شدند. در حال حاضر این دانشکده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری پذیرای دانشجویان می­باشد. دانشکده علوم و فنون دریایی به عنوان مرکز پایلوت شیلات و علوم و فنون دریایی کشور شناخته شده است و بسیاری از مسئولین و متخصصان کشور در این حوزه دانش آموخته این دانشکده هستند. این دانشکده از سال 1393 با توسعه رشته ها و مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته صنایع غذایی و جغرافیا و برنامه ریزی شهری با گرایش های مختلف پذیرای دانشجویان مقطع دکتری در این رشته ها می­باشد. این دانشکده دارای 7 آزمایشگاه مجهز و دو سایت کامپیوتر و اینترنت است.

در حال حاضر ریاست دانشکده علوم و فنون دریایی بر عهده پروفسور علیرضا استعلاجی پژوهشگر برتر و اولین استاد تمام در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری در دانشگاه آزاد می­باشد.

آدرس دانشکده علوم و فنون دریایی: تهران، خیابان ولی عصر بالاتر از پارک وی، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه) نبش سه راه آصف پ 14 دانشکده علوم و فنون دریایی کد پستی 1987973133 تلفن: 22432643-021  

 

آدرس سایت: http://msct.iau-tnb.ac.ir